makine ile su kaçağı tespiti zeytinburnu

Makine ile su kaçağı tespiti zeytinburnu tesisat firması telefon numarası 0212 674 69 83 tür kameralı cihazla su kaçağı bulma için bizi arayınız. Zeytinburnu tesisatçı ekibimizde bulunan cihazlar sayesinde yapıyı kırıp dökmeden su arızası olan yeri tespit ve tamiri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Pek çok farklı su kaçağı tespit ücreti ile karşılaşabilirsiniz 20 TL den 200 TL giden farklılıklar müşterinin kafasını karıştırıyor neden farklı su kaçağı bulma fiyatları var ; merdiven altı firmalar daima ucuza gider ya da ucuz gösterir , cihazların yetersiz olması ucuz gidilmesine sebeptir çünkü su kaçağı makineleri 27 milyardan başlıyor kamera sistemi yoksa hem ucuza geliyor heme kamera ulmadığı için komple tesisat yenileme fiyatı veriyor yani tamir tespitten söz edilmiyor.

Biz Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti büyükşehirlerde yaşamanın bir zorluğu da, bina veya evimizde oluşabilecek su kaçağı olayının yaşanmasıdır ki, İstanbul gibi şehirlerde bu durum daha sık karşımıza çıkmaktadır, zira İstanbul evlerinin pek çoğu en az otuz yıllıktır. Eski binaların su tesisatları da eski demir borularla yapılmıştır. Eski borular zaman içinde oksitlenme ve çatlak oluşturmaktadır. Makine ile su kaçağı tespiti zeytinburnu için gidilen evlerde de en sık karşılaşılan durum budur. Borular duvar içinde çürümeye başlamıştır ancak bu durum sızıntı olması veya nemlenme gözlenmesi dışında tespit edilememektedir. Sızıntı gözle görülür hale geldiğinde de kısa süreli çözümler yapılmakta, sızıntı olan bölgeler tamir edilmektedir.

Eski yapıların çok bulunduğu Zeytinburnu gibi ilçelerde kentsel dönüşüm ile binaların yıkılıp tekrar yapılması projesi başlasa da, pek çok eski binada su kaçak arızaları halen sıkça yaşanmaktadır. Zeytinburnu ilçesinde son yıllarda yapılan gökdelen tarzı sitelerin inşaatı sırasında ana su şebekesinde de pek çok arızaya sebebiyet verilmiştir. İlçe bir anlamda şantiye sahasına dönüştüğünden ana su şebekesi arızaları vatandaşlara eziyet haline gelmektedir. Büyük şehir ve ilçe belediyesinin yoğun çalışmaları ile bu durum azaltılmaya çalışılmakta en kısa sürede arızaların giderilmesine uğraşılmaktadır. Zeytinburnu makineli su kaçağı tespiti çalışmalarında şantiyelerden dolayı meydana gelen arızalarla sıkça karşılaşılmaktadır. İlçe içinde devam eden tren yolu ve metro çalışmalarından dolayı da sıkça su arızaları meydana gelmektedir.

Evlerimizde yaşanacak su arızalarının önceden belirlenme şansıda vardır. Kullanım değişmese de su faturalarında zam dışında görülebilecek artışlar fark edilmeyen su kaçağının habercisi olabilir. Faturada kullanım miktarının kontrol edilerek, m3 artışı var ise tesisatı kontrol ettirmekte fayda vardır. Tesisat ustası çağırılarak bu tespit yaptırılabilir. Makine ile su kaçağı tespiti zeytinburnu için, pek çok tesisatçı dükkanının bulunduğu bir bölgedir. Tespit esnasında arıza görülmese dahi, eğer tesisat eski demir boru ise, tesisata tamir edici kimyasal verilerek, zamanla oluşabilecek kaçaklar önlenmiş olacaktır. Bu tür kimyasalların kullanımından sonra birkaç gün tesisat suyunun kaynatılmadan kullanılmaması tavsiye edilir. İçme suyu olarak genellikle şebeke suyu kullanılmasa da mecbur kalındığında mutlaka kaynatıldıktan sonra içilebilir hale getirilmelidir.

 

Be the first to comment

Leave a comment

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55